Grad medali na Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Skoczowie

W sobotę 30 listopada na skoczowskim Delfinie odbyły się Amatorskie Mikołajkowe Zawody Pływackie w ramach I edycji Amatorskiej Ligi Pływackiej. Zawody, które zgromadziły na starcie ponad 300 zawodników z 11 szkół pływania okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla naszej szkoły.

Nasze wyniki :

Łącznie 73 medale ( 21 złotych, 28 srebrnych, 24 brązowych),  pierwsze miejsce w klasyfikacji zarówno medalowej jak i drużynowej tych zawodów.

Wyniki w sztafetach:

I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 9 lat i młodsi

(Zofia Czaniecka, Julia Kostka, Mikołaj Pogwizd, Gabriel Dutkiewicz, )


III miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 9 lat i młodsi

(Anastazja Szkorupa, Liliana Siuda-Dec, Bartosz Kosmaty, Konrad Michnik)


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 10-12 lat

(Karolina Kliś, Julia Cieślar, Wiktor Olejak, Jan Górniak)


III miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym10-12 lat

(Julia Mandzij, Anna Cisoń, Michał Babula, Piotr Matuszny)


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 13-17 lat

(Martyna Machej, Patrycja Raszewska, Jakub Głąbek, Patryk Wójtowicz)

Zawody, które cyklicznie są organizowane przez naszą szkołę i Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji cieszą się dużym zainteresowaniem. Była to wspaniała okazja, aby sportowo porywalizować i sprawdzić swoje umiejętności.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim rodzicom którzy przybyli na te zawody z dziećmi.  Naszą szkołę reprezentowało blisko 150 zawodników . 

Starty w zawodach to również jeden z etapów naszego szkolenia, który bardzo pozytywnie wpływa na rozwój pływania u dzieci i młodzieży. Warto w nich wsiąść udział .

Często oczekiwania naszych dzieci są ogromne co do sukcesów, które chcą osiągać na zawodach. Niejednokrotnie dzieci bywają rozczarowane „porażką” brak medalu, ale kochani rodzice to właśnie jest często istotą zawodów bo na tym budują się marzenia naszych dzieci o medalu sukcesie i to tak naprawdę jest początkiem pracy, która zaczyna się na dobre na naszych zajęciach.

Zawsze podkreślam jak bardzo warto czekać na sukces i pracować sumiennie na niego. Zachęcam tylko do wspierania, analizy wyników z każdych zawodów . Jeśli dziecko dokonało postępu to jest to ogromny indywidualny sukces, który w przyszłości będzie procentował.

Niezmiernie cieszę się, że tak dużo dzieci wzięło udział w tych zawodach za to z całego serca bardzo dziękuję wszystkim rodzicom.

Dziękuję również Dyrektorowi Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wszystkim osobom z obsługi za możliwość zorganizowania tej imprez oraz za wsparcie i udostępnienie basenu. Cieszy nas to, że możemy wspólnie cyklicznie organizować takie zawody dla naszych dzieci.

Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych zawodach by stawać się lepszym i bić kolejne rekordy. A wyniki które osiągają nasi podopieczni pokazują, że nasza szkoła ciągle się rozwija.

 

Wyniki z zawodów i klasyfikacja po I pierwszej edycji -zobacz!

 

Galeria zdjęć z zawodów-zobacz!