Maraton Pływacki – zakończenie zajęć z pływania!

Ostatni tydzień zajęć w tym roku szkolnym minął pod hasłem „Maraton SwimSport”. Nasi niesamowici podopieczni mieli okazję sprawdzić się w niełatwym teście. W przeciągu godziny musieli pokonać jak najdłuższy dystans, dowolną techniką.

 

Zdobycie na dyplomie jednej gwiazdki to pokonanie 40 długości basenu
Każda kolejna gwiazdka na dyplomie to pokonane kolejne 20 długości basenu, oporu wody, walki z oddechem i emocjami. Mamy dla Was krótkie podsumowanie tegorocznego maratonu:
  • Nasi najlepsi maratończycy to Jakub Głąbek i Martyna Machej. Kubie udało się w tym roku przepłynąć 4250m co jest obecnie najlepszym wynikiem w historii naszej szkoły, a Martynie 4050m co również jest najlepszym wynikiem w historii naszej szkoły w kategorii dziewcząt. My wymiękamy, a Wy? To tylko pokazuje szkoła ciągle się rozwija a uczniowie bija kolejne rekordy.
  • Najmłodsi nasi Maratończycy mają dopiero 6 lat. BRAWO!
  • Rękawice do walki podniosło również kilku naszych dorosłych uczniów( ale tu wieku najstarszego nie zdradzamy)
  • Zdecydowana większość pływała stylem klasycznym lub dowolnym, ale znaleźli się też tacy, którzy pływali grzbietem, delfinem, a nawet jak syrenki 😀 Bo Wasze dzieci są niesamowite !
  • Wszyscy uczestnicy, którzy przystąpili do maratonu ukończyli go w całości.
  • Pośród wojowników znalazły się dzieci, które we wrześniu zaczęły przygodę z pływaniem, a już w
    czerwcu pływały Maraton osiągając przynajmniej jedną gwiazdkę. Najlepszy uczeń pierwszoroczny przepłynął 2100 m
  • W tym roku do maratonu pływackiego przygotowanego przez naszą szkołę przystąpiło prawie 300 uczestników, zarówno z młodszych jak i starszych grup.
Oprócz maratonu najmłodsze dzieci zdawały swój pierwszy egzamin na dyplom„Już pływam” tu nam instruktorom  serce pęka z dumy.
Chcemy bardzo pogratulować wszystkim tegorocznych wyników.
Bardzo dziękujemy Wam drogie dzieci za cały rok pracy. Za ten uśmiech i ciężka pracę. Dziękujemy też rodzicom, za to, że nam zaufaliście. Do zobaczenia już we wtorek na naszym festynie.
Przypominamy, iż zgłoszenie na kolejny rok pływania dokonujemy tylko i wyłącznie drogą elektroniczną przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie od 20-25 sierpnia.
Pozdrawiamy Kadra SwimSport.