Mikołajkowe Zawody Pływackie-wyniki z zawodów

W minioną sobotę – 8 grudnia w skoczowskim Delfinie odbyły się Amatorskie Mikołajkowe Zawody Pływackie.To cyklicznie odbywająca się impreza zgromadziła na pływalni blisko 300-stu osobową grupę młodych zawodników.

 

Impreza co roku organizowana przez naszą szkołę oraz skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji ściąga rzeszę dzieci, które kochają pływać, uwielbiają się ścigać i sportowo rywalizować.
W zawodach wystartowało 14 szkół pływania min.; z Kęt, Czechowic-Dziedzic, Szczyrku, Żywca, Goczałkowic, Cieszyna, Bielska Białej i Skoczowa.

 

Cieszymy się, że w tym roku naszą szkołę reprezentowało prawie 130 zawodników – to rekord . Ale to również świadczy o wspaniałym podejściu wielu rodziców, dla których nie zawsze liczy się medal, ale również to, aby wspierać i dopingować swoją pociechę.
Wiele dzieci startowało po raz pierwszy w tego typu imprezie. I dla nich to zawsze jest ogromne przeżycie. Dlatego zawsze potrzebują ogromnego wsparcia i naszej akceptacji. Nie zawsze liczy się miejsce. Najważniejszy jest trud i odwaga. Wynik życiowy, który świadczy o postępie. Na każdych następnych zawodach jest już łatwiej. Wiara i wsparcie rodzica odgrywa ogromną rolę w przyszłych sukcesach dziecka. Wielokrotnie o tym się przekonałem. Dlatego warto poświęcić czas, aby pojechać z dzieckiem na zawody.
I tak było również tym razem, radość dzieci, które zdobyły swój pierwszy medal była ogromna, zważywszy, że często na taki moment czekały naprawdę bardzo długo. Ale jak smakuje taki sukces, ile wtedy jest autentycznej radości. To są chwile bezcenne.
Byliście wspaniali. To tylko nas instruktorów i trenerów motywuje, aby organizować tego typu imprezy; bo warto.
Zawody były wspaniałe . Przepiękna rywalizacja . Wspaniałe wyniki. Aż dziw bierze, że te dzieci pływają tylko dwa razy w tygodniu. Zachęcamy, aby z dziećmi prześledzić wyniki z zawodów.
Nasza szkoła zdobyła łącznie 58 medali:
18 medali złotych
21 medali srebrnych
19 medali brązowych
Zajęliśmy również:
II miejsce w sztafecie 4x 50 stylem dowolnym dziewcząt w kategorii szkoła podstawowa kl. I-III w składzie: Salomea Olejak, Julia Kostka, Julita Kosmaty, Zosia Czaniecka
II miejsce w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym chłopców szkoła podst. I_III w składzie
Gabriel Dutkiewicz, Mikołaj Sodzawiczny, Łukasz Łysek, Kamil Łysek
III miejsce w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym chłopców szkoła podst. I_III w składzie
Mikołaj Pogwizd, Kanrad Michnik, Kordian Rusin, Piotr Matuszny
I miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt r. 2008-2000
Patrycja Raszewska, Martyna Machej, Julia Kuczmierczyk, Angelika Kawiorska
I miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym chłopców r. 2008-2000
Patryk Wójtowicz, Jakub Głąbek, Marek Wojtynek, Mateusz Babula
II miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2008-2000
Górniak Kamil, Kamil Nowak, Kornel Minczanowski, Patryk Szypuła

 

Wszystkie osoby, które zajęły miejsca na podium w sztafetach otrzymają puchary na naszym festynie SwimSport!!!
Dziękujemy dyrekcji SOSiR za udostępnienie basenu, obsługę ratowniczą, techniczną oraz pozytywne wspieranie całej imprezy.
Dziękuję również Mariuszowi Muzyk za profesjonale zdjęcia z tej imprezy i pokazanie wspaniałych chwil widzianych z bardzo ciekawych perspektyw.

 

Kochane dzieciaki mamy nadzieję, że Wasza radość i emocje związane z zawodami są dla Was największą nagrodą, nawet jeśli nie udało się zdobyć medalu. Takie zawody to przecież świetna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienie swoich wyników życiowych. Ale również nabieranie odwagi i stawanie się pewniejszym i odważniejszym.
Już teraz zapraszamy wszystkich na następne zawody i jeszcze większą aktywność na zajęciach.
Wyniki z zawodów
Klasyfikacja Medalowa
Dane osobowe
DYSTANSE
Regulaminy
Wyślij zgłoszenie