Nauka pływania dla dzieci- zapisy na zajęcia!

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do rozpoczęcia swojej przygody z naszą szkołą. Rozpoczynamy wiosenne nabory na zajęcia z nauki pływania.

Zajęcia z nauki pływania prowadzimy w Bielsku- Białej  basen Aqua oraz w Skoczowie basen Delfin. Pływanie to bardzo ważna umiejętność w życiu każdego człowieka, warto zadbać, aby nasze dziecko było bezpieczne nad wodą.
Nauka pływania to nie jest prostą umiejętnością. Wymaga sporego zaangażowania i czasu. Nauka pływania odbywa się w wodzie, czyli w obcym środowisku dla dziecka, niesie za sobą sporą dawkę emocji. Oprócz dobrej zabawy w wodzie pojawiają się również trudności, z którymi dziecko musi sobie poradzić.

Aby nauczyć się pływać dzieci muszą opanować szereg  innych umiejętności. Na zajęciach trudzą się, przełamują  swoje słabości.  Muszą się podporządkować pracy w grupie. Uczą się cierpliwości, ponieważ niektóre elementy wymagają czasu i powtarzalności.  Uczą się dbałości i staranności, bo aby ładnie pływać, ruch musi być wykonany poprawnie i  dokładnie .
Uczymy się rywalizacji, a co za tym idzie nie zawsze będziemy wygrywać i nie zawsze jesteśmy pierwsi. Porażkę trzeba również umieć zaakceptować. To wszystko zmienia nasze dzieci , uczy że cenne rzeczy nie przychodzą w łatwy sposób.
Ważną rolę w całym procesie nauki pływania odgrywa rodzic, który powinien wspierać i motywować pozytywnie swoje dziecko. Zawsze starajmy się zauważać  sukcesy naszego dziecka , ale również nie odpuszczajmy w chwilach zwątpienia i zniechęcenia.

Zapisz swoje dziecko na zajęcia i sprawdź nas!