Rekordowe 106 medali na Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Skoczowie !

W sobotę 17 grudnia w Skoczowie odbyły się Amatorskie Mikołajkowe Zawody Pływackie. Zawody organizowane wspólnie przez naszą szkołę oraz Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział ponad 320 zawodników z 8 szkół pływania.


Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie i tylu rodziców nie szczędziło wysiłku i własnego odpoczynku, aby w niedzielny poranek pojawić się na Skoczowskim basenie.

Dla wielu dzieci to pierwsze starty i na pewno ogromne przeżycie, emocje, stres i często oczekiwania. Nie zawsze udaje się w tych pierwszych startach osiągnąć podium, często coś dziecku nie wyjdzie, spadną okularki, przegapi swój star, źle skoczy lub nie zareaguje odpowiednio szybko na sygnał startowy. To wszystko jest lekcją. Te pierwsze starty, to obycie się z atmosferą zawodów uczy to naszą pociechę odnajdywania się w nowej rzeczywistości, radzenia sobie ze stresem i własnymi oczekiwaniami.

Rozbudzenie tych oczekiwań to kluczowe jeśli chodzi o sam start, to dopiero często początek, tutaj rodzi się potrzeba i chęć zdobycia medalu, sukcesu. Zawsze u takich dzieci przekłada się to na większą pracę zaangażowanie na zajęciach . Dlatego tak bardzo zachęcamy do udziału, bo widzimy jak bardzo dzieci się zmieniają, ich podejście, staranność, skupienie na zajęciach, a w kolejnych startach, pewność siebie i realizowanie marzeń, które często budują się na tych właśnie pierwszych startach. Ważne jest tylko wsparcie i radość nie oczekiwanie. Pamiętajmy, że to że dziecko bierze udział w zawodach jest tak naprawdę informacją, że jest w elitarnej grupie dzieci, które umieją pływać i mają odwagę wystartować w zawodach. Nie zapominajmy o tym.

Zawody w Skoczowie były wspaniałą okazją, aby sportowo porywalizować i sprawdzić swoje umiejętności. Naszą szkołę reprezentowało blisko 180 zawodników, to rekordowa ilość zawodników biorąca kiedykolwiek udział w naszych zawodach.

Dziękujemy bardzo za takie zaufanie i podejście. Udział każdego dziecka w zawodach jest dla nas wielką radością


Nasze wyniki :

Łącznie 106 medale ( 39 złotych, 38 srebrnych, 29 brązowych),  pierwsze miejsce w klasyfikacji zarówno medalowej jak i drużynowej tych zawodów.                                                                                                                                  Klasyfikacja medalowa wyniki z zawodów -zobacz

Wyniki w sztafetach:

II miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 9 lat i młodsi

(Natasza Matoga, Maja Frydel , Dominik Kowalski, Wojciech Standura )

 

II miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 9 lat i młodsi

(Adam Sokalski , Blanka Iwańska , Hanna Bojda, Michał Szablicki)


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 10-13 lat

(Salomea Olejak, Malwina Obara, Jakub Kubala, Piotr Matuszny )

 

II miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 10-13 lat

(Alicja Andrzejewska , Amelia Surma , Maciek Bojda , Kacper Wieczorek )


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 14-17 lat

(Zofia Siedloczek, Julia Mandzij, Mateusz Gajda, Daniel Sokalski)

 

Dziękuję również Dyrektorowi Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wszystkim osobom z obsługi za możliwość zorganizowania tej imprez oraz za wsparcie i udostępnienie basenu. Cieszy nas to, że możemy wspólnie cyklicznie organizować takie zawody dla naszych dzieci.

Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych zawodach.


Galeria zdjęć z zawodów-zobacz!

 

Do zobaczenia na kolejnych zawodach SwimSport !