Rekordowe 118 medali na VIII Mistrzostwach Pływania w Skoczowie !

W niedzielę 16 czerwca w Skoczowie odbyły się VIII Amatorskie Mistrzostwa Pływania. Zawody organizowane wspólnie przez naszą szkołę oraz Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział ponad 244 zawodników.


Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy spotkać się w tak licznym gronie, a tylu rodziców poświęciło swój czas i odpoczynek, aby w niedzielny poranek przybyć na basen w Skoczowie. 🎉🏊‍♂️. To był ostatni akcent tegorocznych zajęć z pływania, który zakończył się ogromnym sukcesem i wieloma miejscami na podium naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim znakomitej postawy i wspaniałej rywalizacji , której uczymy się w każdych kolejnych startach.

Nasze wyniki :

Łącznie 118 medale ( 42 złote, 41 srebrne, 35 brązowych),  pierwsze miejsce w klasyfikacji zarówno medalowej jak i drużynowej tych zawodów.                                                                                                                              

   Klasyfikacja medalowa wyniki z zawodów -zobacz!

Wyniki w sztafetach:

I miejsce sztafeta SwimSport 7 – 10 lat (URBAN Alicja, MATOGA Natasza, STANDURA Wojciech, KOWALSKI Dominik)

II miejsce sztafeta SwimSport 7 – 10 lat (FRYDEL Maja, ZGODA Maria, SZABLICKI Michał, MIĘDZYBRODZKI Karol)

I miejsce sztafeta SwimSport 11 – 14 lat (DŁUŚ Filip, STROK Wojciech, OCIEPKA Maja, RYSZKA Nikola)

VI miejsce sztafeta SwimSport 11 – 14 lat (BOJDA Maciek, OLEJAK Salomea, SURMA Amelia, DUTKIEWICZ Gabriel)

I miejsce sztafeta SwimSport 15 – 19 lat (SOKALSKI Daniel, SOKALSKI Gabriel, SIEDLOCZEK Zofia, MANDZIJ Julia)

III miejsce sztafeta SwimSport 15 – 19 lat (GAJDA Mateusz, KUBALA Jakub, OBARA Malwina, STROK Wiktoria)

Pierwsze starty zawsze wiążą się ze stresem i ogromnymi emocjami, czasami brak medalu rodzi niezadowolenie. Tak naprawdę to początek wspaniałej przygody, która jest ważnym elementem naszych zajęć. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy systematycznie zabierają swoje dzieci na zawody. My widzimy u bardzo wielu dzieci ogromne zmiany w ich nastawieniu, ale również widzimy ogromny postem w ich psychice, poprawę wyniku i zmianę podejścia do siebie, większą wiara w siebie i w swoje możliwość i umiejętności, szczególnie to widać jak po kolejnych startach uda się wejść na upragnione podium.

Nie zapominajmy, że zawody to również znakomity czas, aby się spotkać z kolegami z zajęć z naszej szkoły, poznać nowe osoby, pokibicować i poczuć, że jesteśmy w mocnym zespole.

Na naszych zawodach, można było razem z mamą czy tatą wziąć udział w rodzinnej sztafecie pływackiej. To naprawdę niezapomniane emocje i radość wystartować z tatą i czy mamą . Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy się odważyli i sportowo z dziećmi rywalizowali w sztafecie rodzinnej.

Pamiętajmy, że udział naszego dziecka w zawodach to informacja, że jest ono w elitarnej grupie dzieci, które potrafią pływać i mają odwagę wystartować w zawodach . Nie zapominajmy o tym. 🌟🏅

Zawody w Skoczowie były wspaniałą okazją do sportowej rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności. Dziękujemy za zaufanie i zaangażowanie. Udział każdego dziecka w zawodach jest dla nas ogromną radością. 🎉👏


 

Dziękuję również Dyrektorowi Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wszystkim osobom z obsługi za możliwość zorganizowania tej imprezy oraz za wsparcie i udostępnienie basenu. Cieszy nas to, że możemy wspólnie cyklicznie organizować takie zawody dla naszych dzieci.

Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych zawodach.


Galeria zdjęć z zawodów-zobacz!

 

Do zobaczenia na kolejnych zawodach SwimSport !