Rekordowe 94 medale na Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Skoczowie

W sobotę 11 grudnia na skoczowskim Delfinie odbyły się Amatorskie Mikołajkowe Zawody Pływackie. Zawody, które zgromadziły na starcie ponad 300 zawodników z 10 szkół pływania okazały się wyjątkowo medalowe dla podopiecznych naszej szkoły

Amatorskie Zawody Mikołajkowe organizowane przez SOSiR oraz Szkołę Pływania SwimSport wracają po przerwie w kalendarz corocznych startów. Znakomita sportowa atmosfera, wspaniała rywalizacja, dla wielu dzieci pierwsze starty i pierwsze emocje z tym związane. Wspaniałe zaangażowanie i kibicowanie wszystkich rodziców.

W tym roku po raz pierwszy mogliśmy śledzić rywalizację na żywo w internecie dzięki uprzejmości Skoczowskiego Studia Mulimedialnego Machej.pl. To wspaniała nowość na naszych zawodach, możliwość śledzenia zmagań zawodników z kilku kamer.

Piękne ujęcia, szczególnie kamery umieszczonej nad samym basenem, która podążała za startami zawodnikami. Taka realizacja pozwoliła większej liczbie rodziny i znajomych podziwiać i śledzić całą relację. Dodatkowo, każdy może zobaczyć swój start po zawodach.

Relacja video z naszych zawodów-zobacz!

Nasze wyniki :

Łącznie 94 medale ( 21 złotych, 28 srebrnych, 24 brązowych),  pierwsze miejsce w klasyfikacji zarówno medalowej jak i drużynowej tych zawodów.

 

Wyniki w sztafetach:

I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 9 lat i młodsi

(Nikola Ryszka, Maja Ociepka, Filip Surma, Wojciech Standura )


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 10-12 lat

(Julia Madzij, Malwina Obara, Gabriel Dutkiewicz, Aleksander Heriban)


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 13-17 lat

(Zuzanna Barańska, Julia Cieślar, Jakub Głąbek, Gabriel Sokalski)

 

Zawody w Skoczowie były wspaniałą okazją, aby sportowo porywalizować i sprawdzić swoje umiejętności.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim rodzicom którzy przybyli na te zawody z dziećmi.  Naszą szkołę reprezentowało 150 zawodników .

Starty w zawodach to również jeden z etapów naszego szkolenia, który bardzo pozytywnie wpływa na motywację i rozwój pływania u dzieci i młodzieży. Warto w nich brać udział .

Często oczekiwania naszych dzieci są ogromne co do sukcesów, które chcą osiągać na zawodach już w pierwszym starcie. Niejednokrotnie dzieci bywają rozczarowane „porażką” brak medalu, ale kochani rodzice to właśnie jest często istotą zawodów bo na tym budują się marzenia naszych dzieci o medalu sukcesie i to tak naprawdę jest początkiem pracy, która zaczyna się na dobre na naszych zajęciach.

Zawsze podkreślam jak bardzo warto czekać na sukces i pracować sumiennie na niego. Zachęcam tylko do wspierania, analizy wyników z każdych zawodów . Jeśli dziecko dokonało postępu to jest to ogromny indywidualny sukces, który w przyszłości będzie procentował warto do zauważyć i docenić.

Niezmiernie cieszę się, że tak dużo dzieci wzięło udział w tych zawodach za to z całego serca bardzo dziękuję wszystkim rodzicom.

 

Dziękuję również Dyrektorowi Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wszystkim osobom z obsługi za możliwość zorganizowania tej imprez oraz za wsparcie i udostępnienie basenu. Cieszy nas to, że możemy wspólnie cyklicznie organizować takie zawody dla naszych dzieci.

Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych zawodach.

 

Wyniki z zawodów -zobacz!

Galeria zdjęć z zawodów-zobacz!