Rekordowe 106 medale na Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Skoczowie !

W sobotę 17 grudnia w Skoczowie odbyły się Amatorskie Mikołajkowe Zawody Pływackie. Zawody organizowane wspólnie przez naszą szkołę oraz Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięło udział ponad 320 zawodników z 8 szkół pływania.Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie i tylu rodziców nie szczędziło wysiłku i własnego odpoczynku, aby w niedzielny poranek pojawić się na Skoczowski basenie.

Dla wielu dzieci to pierwsze starty i na pewno ogromne przeżycie, emocje , stres i często oczekiwania. Nie zawsze udaje się w tych pierwszych startach osiągnąć podium, ale nie o to w tym wszystkim tak od razu chodzi. Pierwsze starty, obycie się z  atmosferą zawodów uczy naszą pociechę odnajdywania się w nowej rzeczywistości, radzenia sobie z ze stresem i własnymi oczekiwaniami.

Rozbudzenie tych oczekiwań to kluczowe jeśli chodzi o sam start , to dopiero często początek, tutaj rodzi się potrzeba i chęć zdobycia medalu, sukcesu. Zawsze u takich dzieci przekłada się to na większą pracę zaangażowanie na zajęciach . Dlatego tak bardzo zachęcamy do udziału, bo widzimy jak bardzo dzieci się zmieniają, ich podejście, staranność, skupienie na zajęciach a w kolejnych startach pewność siebie i realizowanie marzeń, które często budują się na tych właśnie pierwszych startach.

Nasze wyniki :

Łącznie 106 medale ( 39 złotych, 38 srebrnych, 29 brązowych),  pierwsze miejsce w klasyfikacji zarówno medalowej jak i drużynowej tych zawodów.

 

Klasyfikacja medalowa wyniki z zawodów -zobacz

 

Wyniki w sztafetach:

II miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 9 lat i młodsi

(Natasza Matoga, Maja Frydel , Dominik Kowalski, Wojciech Standura )

 

II miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 10 lat i młodsi

(Adam Sokalski , Blanka Iwańska , Hanna Bojda, Michał Szablicki)


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 10-13 lat

(Salomea Olejak, Malwina Obara, Jakub Kubala, Piotr Matuszny )

 

II miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 10-13 lat

(Alicja Andrzejewska , Amelia Surma , Maciek Bojda , Kacper Wieczorek )


I miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym 14-17 lat

(Zofia Siedloczek, Julia Mandzij, Mateusz Gajda, Gabriel Sokalski)

 

Zawody w Skoczowie były wspaniałą okazją, aby sportowo porywalizować i sprawdzić swoje umiejętności. Naszą szkołę reprezentowało blisko180 zawodników, to rekordowa ilość zawodników biorąca kiedykolwiek udział w naszych zawodach.

 Dziękujemy bardzo za takie zaufanie podejście.  Udział każdego dziecka w zawodach jest dla nas radością

 

Dziękuję również Dyrektorowi Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wszystkim osobom z obsługi za możliwość zorganizowania tej imprez oraz za wsparcie i udostępnienie basenu. Cieszy nas to, że możemy wspólnie cyklicznie organizować takie zawody dla naszych dzieci.

Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych zawodach.

 

Galeria zdjęć z zawodów-zobacz!

 

Do zobaczenia na kolejnych zawodach !